Programy dotacyjne – wsparcie dla Twojej inwestycji
W Polsce istnieją programy, które zapewniają nie tylko finansowe wsparcie, ale również pomagają w realizacji projektów przyczyniających się do ochrony środowiska i poprawy jakości życia. Dzięki tym programom możesz zyskać dostęp do nowoczesnych technologii, obniżyć koszty inwestycji oraz współtworzyć bardziej ekologiczną przyszłość. Poznaj szczegóły dostępnych programów dotacyjnych i dowiedz się, jak mogą one wspierać Twoje działania proekologiczne.
Czyste Powietrze
Program „Czyste Powietrze” dotyczy dofinansowania kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.
Przeznaczony jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych domów mieszkalnych oraz lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach jednorodzinnych, posiadających wyodrębnioną księgę wieczystą. W ramach programu można uzyskać do 136 200 zł bezzwrotnej dotacji.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, wejdź na stronę: https://czystepowietrze.gov.pl/
Mój Prąd
Ogólnopolski rządowy program dofinansowań „Mój Prąd” zainicjowano w 2019 roku. Obecnie prowadzony jest nabór do kolejnej już edycji programu, który ma na celu wsparcie finansowe inwestycji w instalacje fotowoltaiczne o mocy od 2 kW do 10 kW.
Program skierowany jest do gospodarstw domowych, których właściciele zamierzają zakupić i zamontować nowe systemy fotowoltaiczne. Beneficjentami mogą być wyłącznie osoby fizyczne, a moc instalacji musi wynosić od 2 kW do 10 kW. Aby otrzymać wsparcie, inwestycja musi być zakończona, czyli podłączona do sieci energetycznej.
Dotacje w ramach programu „Mój Prąd” będą wypłacane po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, wejdź na stronę: https://mojprad.gov.pl/
Moje Ciepło
Program „Moje Ciepło” jest odpowiedzią na potrzeby inwestorów indywidualnych, którzy dbają o ekologię i ekonomię. Jego celem jest wsparcie zakupu i montażu pomp ciepła (powietrznych, wodnych i gruntowych) w nowych budynkach jednorodzinnych, co przyczyni się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń i wzrost udziału OZE w zużyciu energii w Polsce. Co istotne, w budynku mieszkalnym nie może znajdować się (również w okresie trwałości inwestycji) źródło ciepła na paliwo stałe.
Dofinansowanie w formie dotacji wynosi do 30% albo do 45% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 21 tys. zł na jedną współfinansowaną inwestycję.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, wejdź na stronę: https://mojecieplo.gov.pl/
Zapewnij sobie energetyczną niezależność
Odkryj nasze zielone technologie i otrzymaj spersonalizowaną ofertę.